Testereleriniz Çöpe Gitmesin
Daha Keskin
Daha Dayanıklı
Daha Tasaruflu
Daha Uzun Ömürlü

Şerit Testere Bakım Paketi

Bileme Makinası

Wood-Mizer bileme makinalarında; 0.18 kW lık ve 2800 rpm devrindeki tek faz AC motor bulunmaktadır. Sürtünme ve kollektör olmadığı için bu tip motorlar genelde sorunsuz ve uzun ömürlüdür.  Yağ ve metal talaşı gibi diğer motorlara hızla zarar veren aşındırıcı maddelerin varlığı, bileme makinalarımızda kullandığımız bu motor tipi için tehdit değildir.  

Wood-Mizer  şerit testerelerinin kolayca takılıp çıkarılması için dizayn edilmiştir. Şerit takılırken kafa yukarı doğru kaldırılır ve testere kelepçeye kolayca yerleştirilir. Elektrik Kontrol Paneli kolayca  ulaşılabilecek şekilde monte edilmiştir. Bileme işlemi sırasında oluşan  zararlı gaz ve  dumanı dışarı atmak için  menteşeli kapakla birleşik,  egzoz bağlanabilir bir havalandırma borusu mevcuttur. Bu sistem çoklu departmanlara sahip testere mağazalarında kullanılmaktadır.

CBN wheels

Wood-Mizer  ,  özel olarak tasarlanmış borazon bileme taşlarını dört  farklı biçimde kendi fabrikasından temin etmektdir.

10/30  –  en çok tercih edilen işlevsel diş yapısı 
9/29  –  buzlanmış ve sert ağaç için ideal diş yapısı; 
13/29  –  Çam ve ladin gibi yumuşak ağaçlarda kullanılan diş yapısı
4/32  –  çok sert ve donmuş ağaçlarda kullanılan diş yapısı

Çapraz Makinası

Şerit testerenin bakımı kadar çapraz verme işlemi de önemlidir. Dişlerin çapraz ayarını netleştirmek  adına  (+/- 0.0025mm (0.001")) (eski merkez aşımlı kollu sistemin yerine) kullanıcıyı daha az yoran, daha hızlı ve kesin sonuçlar sağlayan ,yeni vida tabanlı bir sistem geliştirilmiştir. Ayrıca bu modifiye edilmiş tezgah çapraz değerlerini net olarak girmeyi  tüm kullanıcılar tarafından kolayca ayarlanabilmeyi  ve   doğru ölçek okumayı sağlar. Tüm bu faktörler;  doğru ayarı sağlayarak , tekrarlayan ve  dişe diş gelecek şekilde son derece kesin bir ayar yapmayı sağlar. Bu da düz kesim sağlayarak ahşapta temiz bir yüzey bırakır.

Copyright : www.mertmakina.net // Woodmizer İstanbul Bölge Bayii // info@mertmakina.net
Up