Testereleriniz Çöpe Gitmesin
Daha Keskin
Daha Dayanıklı
Daha Tasaruflu
Daha Uzun Ömürlü

Wood-Mizer’ ın Tarihçesi

Wood-Mizer’s hikayesi, 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ nde Donald Laskowski ve Daniel Tekulve isimleriyle başlar. İlk ürün olan ‘LT30’ Hızar Makinası (‘LT’ harfleri ortakların soyisimlerinin başharflerinden gelmektedir) 1984 yılında patent almıştır. Sonrasında daha geniş çaplı LT40 modeli ortaya çıktı. Daha sonra Indianapolis’ de kurulan bir fabrikada, sadece 5 yıl içinde 2500 den fazla hızar makinası üretilmiştir. Sayın Laskowski ve Tekulve’ nin ucuz makinalarının, normalleri daha pahalı iken kereste üretiminde ulaştıkları kalite önemli bir başarıydı!

Taşınabilir hızar makinası endüstrisinin büyümesiyle tüketiciler daha üretken makinalar talep ettiler. Wood-Mizer bu talebe 1997 yılında çıkarttığı Süper serisi ile cevap verdi. Bu aşamada Wood-Mizer sunduğu bir sonraki makina ise LT15 serisiydi.

Avrupa’ da bu gelişmelerin ortaya çıkışı gerçek anlamda bir değişim rüzgarıyla oldu. Hem de büyük bir rüzgar. 1987 yılında yaşanan kasırgada Kuzey-doğu Fransa, İngiltere ve Güneybatı İskandinavya bölgesinde milyonlarca ağacı atık halde yere serdi. İngiltere ve daha sonra Norveç’ ten Indianapolis’ teki fabrikaya sipariş bombardımanı başladı, tüm Avrupa’ da giderek popüler hızar bantları olarak daha geniş ihtiyaçların göstergesi oldular.

1989 ve 1990 boyunca Avrupa’ da satışlar çarpıcı bir biçimde artmaya devam etti ve bu durum bizi, Avrupalı Müşterilerimizin sorumluluğunu üstlenmek adına Avrupa Ofisimizi kurma kararına itti. Polanya’ daki satışlarımızın çok hareketli olmasından dolayı, Avrupa Genel Merkezimizi Polanya’ da kurma kararı aldık.

Başlangıçta, tamamen montajlanmış makinalar ABD’ den ithal ediliyordu fakat Avrupa talebinin büyümesiyle, 1994-95 de belirli üretim faaliyetlerine Polonya’ da başlandı, yeni üretim ve montaj tesislerine başlandı. Bundan sonar Wood-Mizer Endüstrisi genişledi ve ABD’ den Polonya’ ya daha fazla üretim aktarılmış oldu. Bir mühendislik ve tasarım departmanı kuruldu. Bu; AC Elektrikli hızar bantları, CBN bileyiciler, yarı endüstriyel bileyiciler ve bununla birlikte LT20 tipinde küçük ve orta hızarlarda kullanılan gerçek anlamda Avrupalı ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Wood-Mizer makinalarının “Avrupalılaşma”sı, doğru bir stratejik manevra yapıldığını ve hızar makinalarının Avrupa şartlarının izin verdiği ölçek ekonomilerine uyumuyla ve düşük maliyetlerle tamamlanan ürünlerle kanıtlamış oldu.

Bugün, Wood-Mizer dinamik ve modern uluslararası bir şirkettir. Avrupa, Asya and Afrika’ nın tamamı Avrupa Genel Merkezi’ ne bağlıdır. ISO 9001:2000 kapsamında, “art” fabrika durumunda 300 kişi istihdam edilmektedir. 2007 yılında, makina üretim binasında boşluk oluşturarak daha fazla testere hattı ayırabileceğimiz 2.400m2 lik yeni testere üretim binası tamamlandı. Hızar Makinası üretim binası kendini genişletti ve Avrupa tesisindeki yeni yatırım değeri 4 milyon doları aştı.

Son eklenen ekipmanlarımız ; başka bir otomatik torna, çok fonksiyonlu CNC merkezi, boyama kabini ve laser kesiciden oluşur.

Wood-Mizer servis merkezleri temsilcileri ile beraber 100 den fazla ülkede çoğalmaktadır. Bunlar Almanya’da tamamen kendisine ait olan şubelere ek olarak, İngiltere, Norveç ve Rusya’ dır. (ki 20 ayrı Rus bölgelesinde şerit testere distribütörleri kendi ağına sahiptir)

25 yıllık dünya çapında yürütülen çalışmalardan, Wood-Mizer 40.000 makinadan fazlasına ilave olarak büyük rakamlarda yardımcı ağaç işleme seti üretmiştir. Wood-Mizer, şu anda, LT10, LT15, LT20, LT40, ve LT70 serilerinin yanı sıra AWMV markası altında endüstriyel hızar makinaları da sunmaktadır.

Copyright : www.mertmakina.net // Woodmizer İstanbul Bölge Bayii // info@mertmakina.net
Up