Testereleriniz Çöpe Gitmesin
Daha Keskin
Daha Dayanıklı
Daha Tasaruflu
Daha Uzun Ömürlü

SLP – Kısa Tomruk İşleme

Kısa tomrukların karlı dönüşümü birkaç faktöre dayanmaktadır

Düşük başlangıç sermayesi maliyeti 

AWMV/Wood-Mizer’ın ispatlanmış kesim teknolojisi çok büyük hacimli makine aksamı veya dökme demirden parçalar gerektirmez. Dar bant teknolojisi bize doğrudan kesim işlemi ile ilgili olmayan maliyetlerde tasarruf sağlar.

Düşük kurulum maliyeti 

AWMV ekipmanları gelecekte dönüşü olmayan pahalı zemin hazırlığı harcamaları gerektirmez.

Bir çok durumda makinenin ilk kurulum maliyeti kadar yer değiştirmekteki beton zemin hazırlanması maliyeti ortaya çıkar.  İsteğe göre özel bir beton zemin tercih edilebilir, fakat bizim işleme hatlarımız hemen hemen her fabrika zeminine rahatlıkla monte edilebilir.

Esneklik 

Modern dünyanın hızlı temposu içerisinde ihtiyacınız olan en önemli unsur; değişen pazar talebi baskısına ve hammadde tedariğine hızlı bir şekilde cevap verebilme kabiliyetinizdir. Bu çerçevede kısa tomruk işleme ekipmanlarımız modüler ve esnekliğe sahip olarak tasarlanmıştır.

  • Jeneratör kullanılabilir ve bu sayede  konvensiyonel güç kaynağı kullanımından da uzaklaşırsınız.
  • Daima işin başında olabilmek ve karayolu ile yapılan pahalı tomruk nakliyesi masraflarını en aza indirmek için coğrafi lokasyonunuzu kolayca değiştirebilirsiniz.
  • Farklı ürün işlemek adına gereken değişken şartlara uyum sağlamak için makine düzenini hızlıca ve kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

İşlenmiş Geri Kazanım 

Kısa tomruklardan yüksek oranda geri kazanım sağlamak zordur. Dar  testerelerimizi kullanıyor olmanız her tomruktan dar kuturlama ve fazladan bir tahta kazanmamız demektir.   , böylelikle hammadde maliyetleriniz de azalır.

Düşük Enerji Maliyetleri

Bizim tasarlanmış yapımızın verimliliği,  Wood-Mizer’ ı ünlü yapan düşük talaş paylı yüksek performanslı testereleri ile birleşince , size kesim kalitesinden ödün vermeden daha düşük beygir güçlü motorlarla çalışma olanağı verir.

Malzeme yükleme ve boşaltma 

Malzeme yükleme ve boşaltma verimliliği, üretimi artırma ve işçilik maliyetlerini minimize etmekte çok önemlidir. Biz sizlere tomruk yükleme rampasından işlenmiş mamüllerin aktarım tablası aralığında, emek maliyetleri ve sermaye maliyetleri arasında en iyi dengeyi sağlayacak tercihler sunmaktayız.

Güvenilirlik

Titiz tasarım ve sağlam yapının dayanıklı bileşenlerle kullanılması, uzun ve sorunsuz bir üretim ömrünün anahtarıdır. Wood-Mizer sektöründe dayanıklı ve uzun ömürlü ürünleri ile isim yapmıştır.

25 yıl önce ürettiğimiz ilk modellerimizin çoğu şu anda sahada çalışmaktadır.

Malzeme yükleme – boşaltma Ekipmanı

 Teknik özellikler   Tomruk Rampası
Boyutlar
Uzunluk 1.8 m
Genişlik 2.3 m
Yükseklik 1.8 m
Ağırlık 300 kg
Maksimum Kapasite 6000 kg
Bu aksam, Forkliftle daha kolay ve daha verimli çalışılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, tabla üzerindeki tomruk adedi artarken, tomruk yüklemeye ayrılan zaman azalır.
 Teknik özellikler   Tomruk yükleme konveyörü
Ana Motor 4 kW
Besleme Hızı 9 m/min
Boyutlar
Uzunluk 3.6 m6 m
Genişlik 1.8 m
Yükseklik 0.92 m
Ağırlık 1100 kg1300 kg
Maksimum Kapasite 8000 kg
Eğer kısa tomruk hattınızı sürekli ağaçla doldurmak niyetiniz varsa,  güçlü ve sağlam bir tomruk besleme ünitesine ihtiyacınız olmalıdır. Tomruk tablalarımız ormancılık endüstrisinin  zorluklarıyla baş edebilecek şekilde tasarlanmıştır.  Yekpare üretilmiş bu tablalarımız, zorlu çevresel şartlar içinde yıllarca hizmet verebilecek durumdadır. -  Güçlü motor ve şanzıman dayanıklılığı sağlar.-  Ağır bağlantı zincirleri mevcuttur.

-  200 x 100 ana taşıyıcı borular.

 Teknik özellikler |  Eğimli tomruk Tablası
Ana Motor 4 kW
Besleme Hızı 9 m/min
Boyutlar
Uzunluk 3 m
Genişlik 1.98 m
Yükseklik 0.92 m
Ağırlık 650 kg
Maksimum Kapasite 6000 kg
Eğimli Tabla tomrukları operatör istasyonuna kadar kontrollü bir biçimde ulaştırır, bu işlem de kullanıcının tomrukların hizalanması ve TVS modeline sürekli şekilde geçişini sağlamasını olası kılar konsantre olmasını -   Dirençli bağlantı zincirleri tomrukları ayrıştırmaya yarar.-   Tur switçi bir sonraki kerestenin yüklemeye hazır hale gelmesini sağlar.
 Teknik özellikler |  Çapraz Taşıma Tablası
Ana Motor 1.1 kW
Besleme Hızı 9 m/min
Boyutlar
Uzunluk 4.1 m5.9 m7.7 m
Genişlik 1.95 m
Yükseklik 0.94 m
Ağırlık 400 kg500 kg600 kg
Her makinenin farklı olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle de taşıma tablamızı modüler olarak yaptık. Çalışan ve atıl olan modüllerle beraber üretim miktarınızı artırmaya yönelik ihtiyaçlarınıza cevap verecek modül seçenekleri de mevcuttur. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde konveyor uzunluklarını ya da  konveyor yükseklik / eğim   artırıp azaltabilirsiniz.  Tomruk tablalarında olduğu gibi yekpare üretilmiş bu tablalarımız da, zorlu çevresel şartlar içinde yıllarca hizmet verebilecek durumdadır-  Yüksek kaliteli zincir-  Sağlam motor ve şanzıman

-  Güçlü yapı

 

TVS – :Çiftli Tomruk Yan Alma

TVS modeli, bizim en iyi nihai kesim yapan hızarlarımızla aynı teknolojiye sahiptir. 600 mm.lik kayışlı kasnağı, 4.67 m. lik şerit uzunluğu ile, testere ömrü, keskinlik ömrü ve hassasiyeti maksimize edilmiştir. Eğimli kesim kafası Wood-Mizer’ a özgüdür ve testere ömrünü azami süreye çıkarmak için özenle tasarlanmıştır, ayrıca latanın kolayca çapraz transfer masasına aktarılması da işgücü maliyetlerinin en aza indigenmesini sağlar. Kafalar  tüm alışılmış hizalama ve bakım alanlarına kolayca ulaşabilmek için tasarlanmıştır ve aynı zamanda kesilmiş türlere göre uygulanan testere hızına da erişmek için olanak sağlar. Kesim performansı ve enerji maliyetleri arasında doğru dengenin kurulmasını 11 kW lık standart motorlar sağlar. Avrupa Merkezimizde saatlerce yapılan üretim etkenleri testleri kanıtladı ki, TVS modeli AWMV/Wood-Mizer ailesine layık olmuştur.

Tomruk Besleme / Çıkışı

Tomruk besleme ünitelerinde ne kadar farklı gereksinimler olabileceğini biliyoruz. Sizin kısmi ihtiyaçlarınıza cevap verecek tomruk besleme ve çıkış metodlarında  seçenekler sunmaktayız.

•  Açılı tomruk yatağıyla sert zincir beslemesi

•  Her 56 cm.de pabuçlara sahip – standart olarak her 3 pabuç ta bir iticiler yer alır.

•  Kütük uzunluğuna uygun olarak, kolayca kaldırma ve yerleştirme işlemleri.

Teknik Özellikler  | Twin Vertical Saw
Ana motor 2 x 11 kW
Besleme motoru 1.1kW
Besleme hizi 0-25 m/dakika
Testere(ler)
Uzunluk 4.67 m
Genişlik 32-50 mm
Wood-Mizer tüm testere türleri uygundur.
Malzeme
Minimum Kütük Çapı 100 mm
Maximum Kütük Çapı 400 mm
Minimum Kütük Uzunluğu 0.9 m
Maximum Kütük Uzunluğu 3.6 m
Minimum Kesim Genişliği 70 mm
Maximum Kesim Genişliği 250 mm

SVS – Tekli Tomruk Yan Alma

Herhangi bir üretim tesisinde makinenin, tek tek bileşenlerde aynı teknoloji ve parçaları paylaşmakta fazlası, tesiste yer alan parça ve testere stok maliyetlerinde de eksisi vardır. SVS’ de , TVS ile aynı kafa kullanılmaktadır, aynı faydalar sağlandığı gibi. SVS aynı hat üzerinde, basit ama etkili bir besleme sistemi ile    TVS’ den gelen iki yanı alınmış kütüğün , üçüncü tarafının ayrılması ya da taşınması işleminin kolaylıkla üstesinden gelmektedir. Standart olarak bulunan lazer kullanıcıya maksimum geridönüşün sağlanması konusunda yardımcı olmaktadır.  SVS, sonrasında aynı hattan geçerek bizim (HR ya da Multihead modellerimiz gibi) yatay kescilerimize verimli bir biçimde aktarılmak suretiyle, tomruğun tek tarafını alabilir.

 

 Teknik Özellikler  | SVS 
Ana motor 11 kW
Besleme motoru 1.1kW
Besleme hizi 0-25 m/min
Testere
Şerit Boyu 4.67 m
Genişlik 32-50 mm
Wood-Mizer’ ın tüm testere çeşitleri kullanılabilir.
Kesim kapasiteleri
Minimum Malzeme Uzunluğu 0.9 m
Maximum Malzeme Uzunluğu 3.6 m
Minimum Malzeme Yüksekliği 10 mm
Maximum Malzeme Yüksekliği 300 mm
Maximum Malzeme Genişliği 400 mm
Minimum Malzeme Genişliği 80 mm

 

HR – Yatay Kesim

HR model dünyanın birçok farklı ülkesinde kullanılarak kendini ispatlamış bir makinedir. Levha ya da lata kesiminde ideal bir makine olan HR, kısa tomruk işleme hatları için son derece gereklidir. Artık, eklenebilir kafa sayısını artırarak, üretkenliği artırmak mümkündür.

 

 Teknik Özellikler   |HR
Ana motor 11 kW
Besleme hızı 0-20 m/min
Testere(ler)
Şerit Boyu 4.01 m
Genişlik 32-50 mm
Wood-Mizer’ ın tüm testere modelleri uygulanabilir.
Kesim Kapasiteleri
Minimum Lata Uzunluğu 0.9 m
Maximum Lata Uzunluğu 3.6 m
Minimum Lata Yüksekliği 10 mm
Maximum Lata Yüksekliği 300 mm
Maximum Kesim Yüksekliği 200 mm
Minimum Kesim Yüksekliği 4 mm

 


EG300 Çoklukesim – Yanalma

EG300 modeli , Kısa tomruk işleme hattımızın (SLP) geri kalan kısmında yer alan ideal bir dostumuzdur.  Multi-Rip (Çoklu-kesim) özelliğini kullanarak,  sürekli boyutları değişen sıkıcı işlerden bağımsız olarak, kullanıcıya işlenmiş tomruktan maksimum verimi alabilmesi için gereken doğru genişliği sağlayan üç farklı genişlik ölçüsünü önceden kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Cömert besleme kapasiteleriyle bir çok ihtiyacınızın üstesinden gelebilirsiniz.

 

Teknik Özellikler  | EG300 / Multi-Rip
 Minimum Kereste Uzunluğu 700 mm
 Maksimum Kereste Uzunluğu 60 mm
 Kereste için Minimum Kesim Genişliği
- Multirip 20 mm
- Edger 60 mm
 Maximum Yanalma 430 mm
 Makine Yüksekliği 1248 mm
 Makine Genişliği 1627 mm
 Makine Uzunluğu (kurulu) 4894mm
 Makine Ağırlığı 988 kg
 Giriş / Çıkış Besleme Tablası (modüler) 1806 mm
 Alt işleme silindirleri sayısı 4
 Baskı silindirleri sayısı 2
 Elektrikli Motor 15 kW / 18,5 kW
 Besleme hızı 0-25 m/min
 Testere ölçüsü 350 mm / 76 mm / 18 tooth
 Maksimum Testere sayısı 5

Copyright : www.mertmakina.net // Woodmizer İstanbul Bölge Bayii // info@mertmakina.net
Up