Testereleriniz Çöpe Gitmesin
Daha Keskin
Daha Dayanıklı
Daha Tasaruflu
Daha Uzun Ömürlü

WM3000 Serisi

Malzeme Taşıma Sistemi (Hat) ile

WM3000  Wood-Mizer’ ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve verimli makinadır. Ticari uygulamalar için tasarlanmıştır. Wood-Mizer makinaları içindeki en büyük kesici kafa ve en hızlı hidrolik taşıma paketi ile donanmıştır.WM3000 tasarlanırken, daha eski daire hızarlara ve geniş hızarlara alternatife olacak daha etkin ve verimli bir kesim hattı üretmek için yola çıkıldı. Wood-MIZER mühendisleri, bu hedeflere ulaşmak için bu kesim hattını üretti , üstelik muadil makinaların maliyetlerinin sadece bir kısmına bu üretim gerçekleşti!
Yüksek verim ve kaliteli kereste size sağlanacak kazancın göstergesi olacaktır. WM3000, Wood-Mizer tarihindeki en hızlı, en geniş ve en üretken makinadır.

Ağaç ve emek ihtiyacını azaltarak karlılığı artırır. Anakumanda  kontrolü ayrı bir kullanıcı kabininden kolaylıkla ve üstün bir teknoloji sayesinde sağlanır. Kullanıcı buradan  kesici kafa hareketinin kontrolünü, tahta kalınlığının belirlenmesin ve tüm günlük işleme fonksiyonlarının kontrolünü  gerçekleştirir. Bir kompresör yardımıyla yeni kesilmiş yüzeyden talaş arındırılarak,  kesim pürüssüz bir görünüm kazanır. The optional LT300 material handling system (log decks, inclined conveyor, and transfer table) make this mill easy to integrate into any installation, new or exising. WM3000’ ün  eşsiz bir özelliği de – mümkün olan en yüksek akış hızına çıkarabilecek otomatik hız seviye düzenleyici ile  yüksek verimliliği almasıdır.  İsteğe bağlı WM3000 malzeme taşıma sistemi ( kütük rampaları, taşıyıcı ve transfer tablası) mevcut veya yeni kurulacak makinalara çok rahat entegre edilir.

 

Operator OdasıKesim esnasında mükemmel bir görüş sağlar.Joystik
Çoğu  kesim ve taşıma işleminim kontrolünü sağlar.
Setworks Quickly and accurately positions the cutting head to the proper depth, and allows preset pattern cutting.
Hava Basınçlı Germe Sistemi Bıçak germe işleminde kullanılan bir amortisör içinde yerleşik Pnömatik Sistem ile sağlanır. Marşpiyeller / Silindirler Kütüklerin koniklik ayarları , kutulu “hearts” ve daha fazlasını sağlar.
Zincir Döndürücü Keresteyi her iki yönde hızlı ve zahmetsizce açar. Kenar Destekleri Kare lata üretirken  mükemmel referans noktasını bula

 

Kütük Rampaları Wood-Mizer kütük rampaları  WM3000 ün kütükleri kesim için hareket ettirip gerektiğinde hatta yüklemesini sağlar. Farklı uzunluktaki , bu iki halatlı hidrolik rampa operasyon kabininden kumanda edilir. Keresteler bir elektrikli motor tarafından öne getirilir. Rampa,her defasında yalnızca bir kütük yüklemek için dur/ yükle işleviyle donatılmış olup keresteleri her taraftan yüklemek mümkündür.

Eğimli Taşıyıcı 

Eğimli taşıyıcı WM3000 üzerindeki yekpare kaldırma sistemiyle ardışık olarak çalışır. Kereste kesimden çıktığında, taşıyıcı malzemeyi alıp hattan çıkarır. Bu etkili ve düşük maliyetli bir uygulamadır ve ekstra işgücü çalışma ihtiyacını ortadan kaldırır. Konveyör tablası, dirak ve yataklar da eğimli rampa gibi operatör tarafından kontrol edilir.

Transfer Tablası
Wood-Mizer mühendisleri işgücünü azaltacak şekilde kerestelerin hattan kaldırılmasını sağlayan dahice bir fikirle geldiler. Wood-Mizer transfer tablasında işlem yerçekimi kullanılarak gerçekleşir. Malzeme transfer tablasına geldikten sonar, Operatör  kesilen parçayı ya ( başka bir taşıyıcı veya depolama alanı üzerine) atar , ya da malzemenin durudurulup tutulduğu otomatik olarak indirldiği başka bir tablaya aktarır.
WM3000 Performans Özellikleri
Genel Boyutlarıyla
Uzunluk  – Kontrol Kabini Hariç 7,3 m
Uzunluk – gövde & control kabini ve aralarındaki 25 cm.lik alan dahil 8,8 m
Genişlik 2,9 m
(zeminden direğe) 2,6 m
(max kafa pozisyonu) 2,7 m
Gövde (zeminden gövdeye) 79 cm
Ağırlık
Gövde & Kafa Birleşimi 2375 kg
Kontrol Kabini (Kabin & hava) 962 kg
Kontrol Kabini (Kabinsiz) 472 kg
Makinanın Bütünü (kafa, gövde, control kabini, hava) 3357 kg
Kesim Özellikleri
Uzunluk 6,5 m
Malzeme çıkarılması ile uzunluk 6,3 m
Kutur 91 cm
Maksimum Kelepçe 66 cm
Minimum Kelepçe 5 cm
Maksimum yatakt (kılavuzlar arası) 71 cm
Maksimum eğim 64 cm
61 cm genişlik için max. kesme derinliği 13 cm
56 cm genişlik için max. kesme derinliği 33 cm
Motor
“Make” “Indukta”
Beygir Gücü 22 kW
Güç Gereksinimleri
  • 3 x 380 v x 420 v
  • 100 amp “service”
  • 50 Hz devir

 

Copyright : www.mertmakina.net // Woodmizer İstanbul Bölge Bayii // info@mertmakina.net
Up